ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. سال‌ها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدان‌های مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سال‌ها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض می‌کنم. شهید سردار سپهبد سلیمانی نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود. شهید سلیمانی همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی سپهبد سلیمانی در همه‌ی این سالیان بود. با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت.
با نهاد
خدمات نهاد
خواندنی‌ها
 • «آب هرگز نمی‌میرد»
  تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «آب هرگز نمی‌میرد»

 • آرزوی انگلیسی
  نماهنگIدیدار 19 دی

 • به مناسبت سالروز فرار شاه
  دست آمریکا کوتاه شد.

 • ۱۰ دلیل محکم برای ارتباط بین آمریکا و داعش
  گروه تروریستی داعش، جبهة‌النصره، احرارالشام و... از خطرناک‌ترین و بزرگ‌ترین گروه‌های تروریستی هستند که جهان تاکنون به خود دیده است.

Owghat
اخبار کوتاه جهان
 

▪ بحرین
مسئولان حکومت آل‌خلیفه سرانجام شیخ محمدجواد الشهابی مدیر مدرسه امام صادق‌ علیه‌السلام در منطقه الدراز بحرین را بعد از ۶ ماه از زندان آزاد کردند.
دوشنبه ٩ اسفند ١٣٩٥ادامه خبر >>

▪ نیجریه
• وب‌سایت جنبش اسلامی نیجریه: دادگاه عالی آبوجا (پایتخت نیجریه) رییس پلیس، دادستان و رییس اداره امنیت ملی این کشور را تهدید کرده است، اگر شیخ زکزاکی و همسرش را آزاد نکنند، خود زندانی خواهند شد.
دوشنبه ٩ اسفند ١٣٩٥ادامه خبر >>

▪ فرانسه
• موریس گلوتون، مترجم قرآن کریم به زبان فرانسه، ۹ بهمن در سن ۹۰ سالگی دعوت حق را لبیک گفت. وی در سال ۱۹۲۶ میلادی در پاریس متولد و در سال ۱۹۵۰ به دین مبین اسلام مشرف شد و نام «عبیدالله» را برای خود برگزید. او طی دهه‌های گذشته بیش از ۱۵ کتاب درباره قرآن و اسلام منتشر کرده است. مهم‌ترین کتاب او بی‌شک بررسی قرآن از نظر دستوری و واژگان است که در سال ۲۰۰۲ میلادی پس از ۷ سال کار مداوم به چاپ رسانده بود.
دوشنبه ٩ اسفند ١٣٩٥ادامه خبر >>

▪ کانادا
• ده‌ها نفر از مردم اتاوا پایتخت کانادا، روز جمعه ۱۵ بهمن‌ماه با تشکیل زنجیره انسانی به دور برخی مساجد به هنگام برگزاری نمازجمعه، بر حمایت خود از هموطنان مسلمان‌شان تأکید کردند.
دوشنبه ٩ اسفند ١٣٩٥ادامه خبر >>

▪ آلمان
• آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان با تأکید بر این‌که پیروزی بر تروریسم با اتخاذ تدابیر علیه افراد به دست نمی‌آید، سوءظن به مسلمانان به بهانه مبارزه با تروریسم را، توجیه‌ناپذیر دانست.
دوشنبه ٩ اسفند ١٣٩٥ادامه خبر >>

2 صفحه بعدی >>

اطلاعیه‌ها

ویژه بیانیه گام دوم انقلاب

کرسی آزااندیشی

مرکز آموزش های مجازی دانشگاه قم