جشنواره‌ی دانشجویی تابستانه‌ی بهارنارنج
نهاد رهبری و معاونت فرهنگی دانشگاه جشنواره فرهنگی رو تو تابستون برگزار می‌کنه به نام " بهارنارنج"
چهارشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٦ادامه خبر >>
تأملی بر استدلال استعاری «آتش به اختیار» :
تمهید جنبش «جوانان انقلابی»
مفهوم استعاری «آتش به اختیار» که در طول عمر نزدیک به بیست روزه­‌ی خود بحث­‌ها و گفت‌وگوهای فراوانی را دامن زده، با استدلال جدید رهبر انقلاب در دومین خطبه­‌ی نماز عید فطر وارد مرحله­‌ای تازه شده است. ما اکنون با مضمونی مواجهیم که پس از طرح و تکوین اصل ایده، با بیان تتمه‌­ای در باب چه هستی و چه نیستی۱، بیش از گذشته تکمیل و تأیید شده است. اگر چه «آتش به اختیار» استدلالی استعاری و با عمری کمتر از یک ماه است اما به معانی­‌ای دلالت می­‌دهد که در نظریه‌ی رهبر انقلاب پیرامون تغییر و انقلاب اجتماعی، اهمیتی و تداومی پیوسته دارد. با مرور و تأمل بر این پیوستگی تاریخی و مفاهیم هم­‌بود با آن است که خطوط معنایی این مفهوم، فراتر از منازعات جاری رخ می­‌نماید. امری که نیازمند طی کردن دو مقدمه است:
چهارشنبه ١٤ تير ١٣٩٦ادامه خبر >>
مسؤول نهاد رهبری دانشگاه قم:
اساتید محترم بیشتر برای دانشجویان وقت بگذارند
مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم در مسجد الغدیر این دانشگاه گفت: اساتید محترم اگر فرصت کردند، غروب‌ها یا صبح‌ها در کنار دانشجویان حضور پیدا بکنند.
سه شنبه ٩ خرداد ١٣٩٦ادامه خبر >>

اینفوگرافیک | سرباز حقیقت یا پیرو بیگانه
در مسأله‌ی جوانان یک «جنگ نرم زیرپوستی» بین جمهوری اسلامی و استکبار برقرار است. براساس نظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جوانان و نوجوانان افسران این عرصه هستند که «دو نوع هویّت برای این افسر وجود دارد.» یکی هویت مطلوب جمهوری اسلامی و دیگری هویت مطلوبِ دشمن است. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR خصوصیات این دو نوع افسر جنگ نرم را در این اینفوگرافیک مرور کرده است.
پنج شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٥ادامه خبر >>
فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون جایگاه جانبازان؛
شما جانبازان در حال مبارزه‌اید...
رهبر انقلاب اسلامی: «شماها که جانباز هستید، همین الان در حال مبارزه‌اید... همین که شما روی ویلچر نشسته‌اید یا روی تخت دراز کشیده‌اید یا با محرومیّت از بیناییِ چشم یا دست یا پا، دارید در کوچه و بازار حرکت میکنید، یک مبارزه است؛ چرا؟ چون نشان‌دهنده‌ی ابتلاء و محنت بزرگ این ملّت در یک دوران سخت است. شما در واقع مثل یک تصویری، مثل یک تابلویی دارید جنگ را و دفاع مقدّس را به همه‌ی کسانی که شما را می‌بینند نشان میدهید... خود این حضور شما و نفْس وجود شما، یک مبارزه، یک بیان و یک تبلیغ است.» ۱۳۹۴/۶/۲
پنج شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٥ادامه خبر >>

2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی >>

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم می باشد