چاپ        ارسال به دوست

رئیس نهاد رهبری دانشگاه‌های استان قم:

ضیافت اندیشه دانشجویی استان قم در مشهد مقدس برگزار شد

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان قم گفت: رویکرد ضیافت اندیشه دانشجویی امسال معطوف به تجهیز و تقویت تیم‌های رسانه‌ای دانشجویان بوده است.

وی بهره برداری بهتر از اوقات فراغت دانشجویان با استفاده از فضاهای مجازی و رسانه‌های دیجیتال را هدف اصلی تیم‌های رسانه‌ای عنوان کرد و افزود: برگزاری حلقه‌های معرفت و کرسی‌های آزاداندیشی نیز از دیگر مسائلی بود که طی این دوره مورد توجه جدی قرار گرفت.

وی با اشاره به حضور حدود ده هزار دانشجو در طرح ضیافت اندیشه دانشجویی مشهد مقدس در سال جاری خاطرنشان کرد: در این طرح دویست نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان قم به صورت جداگانه در این طرح شرکت کردند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم برگزاری حلقه‌های معرفت، انس با دانشجویان و حضور مستمر و شبانه‌روزی مسؤولان فرهنگی دانشگاه‌ها در جمع دانشجویان دانشگاه خود را از جمله ویژگی‌های ضیافت اندیشه دانشجویان استان قم برشمرد که الگو گرفته از ضیافت دانشجویی سال 89 می‌باشد.

دکتر محمدمهدی کرمی افزود: محل استقرار و برگزاری کارگاه‌های آموزشی دور از حرم مطهر رضوی بوده است که این امر امکان برنامه‌ریزی دقیق‌تر و بهره‌مندی از فیوضات تشرف گروهی به مضجع شریف ثام‌الحجج(علیه‌السلام) را فراهم می‌ساخت.

وی از تشکیل گروه‌های دانشجویی در شبکه‌های اجتماعی مجازی خبر داد و اظهار داشت: تأمین محتوا، نظارت و مدیریت این شبکه‌ها که به دو گروه فرهنگی و سیاسی تقسیم می‌شوند بسیار مهم می‌باشد که بر عهده خود دانشجویان و با نظارت نهاد رهبری می‌باشد.

حجةالاسلام کرمی خاطرنشان کرد: آشنایی با جریان‌شناسی سیاسی و فرهنگی از جمله مواردی می‌باشند که یک دانشجو می‌بایست با آنها آشنا باشند و در این دوره مورد تأکید قرار گرفته است.

وی یکی دیگر از مباحث مطرح شده در ضیافت اندیشه دانشجویی را جنگ نرم عنوان کرد که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز می‌باشد.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان قم گفت: تجهیز دانشجویان جهت برپایی کرسی‌های آزاداندیشی موفق نیز در دستور کار طرح ضیافت اندیشه دانشجویی سال جاری قرار داشت که با برگزاری چند کرسی آزاداندیشی در طول طرح، دانشجویان با نحوه‌ی برگزاری یک کرسی آزاداندیشی موفق آشنا شدند.

حجةالاسلام دکتر کرمی در مقایسه ضیافت اندیشه دانشجویان استان با دانشجویان سایر استان‌ها اظهار داشت: دو موضوع مدیریت فرهنگی و تمدن اسلامی به دروس ضیافت اندیشه دانشجویان استان قم اضافه شد که مورد استقبال دانشجویان شرکت‌کننده در طرح نیز واقع گردید.

وی در تبیین ضرورت بحث تمدن اسلامی تأکید کرد: نگرش به بحث جمعیت رویکرد جامعه را تغییر می‌دهد و به تبع آن تمدن ایران اسلامی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد لذا در این دوره سعی شد با بهره‌گیری از استادان مجرب به صورت ویژه به تمدن اسلامی پرداخته شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم خودسازی و بهره‌گیری از فضایل اخلاقی را از نیازهای دوران دانشجویی دانست و گفت: در طول طرح ضیافت اندیشه دانشجویی بعد از انجام فریضه ظهر و عصر درس اخلاق ویژه دانشجویان برگزار شد.

دکتر محمدمهدی کرمی خاطر نشان کرد: با هدف تداوم ارتباط دانشجویان شرکت‌کننده در طرح با نهاد رهبری، در امتداد دوره‌ی حضوری ضیافت اندیشه دوره‌ی غیرحضوری نیز برگزار می‌شود که طی آن دانشجویان با استفاده از لوح‌های فشرده که در طول طرح در اختیارشان قرار گرفته است در دوره‌ی غیرحضوری نیز شرکت می‌کنند و در پایان گواهینامه معتبر در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

وی در پایان از برگزاری ضیافت اندیشه استادان در مشهد مقدس خبر داد و گفت: در صورت تأمین اعتبار این طرح در بین دو نیمسال تحصیلی آتی برگزار خواهد شد.

گفتنی است طرح ضیافت اندیشه دانشجویی دانشگاه‌های استان قم طی دو دورة هفت روزه ویژه دانشجویان دختر و پسر به صورت مجزا در تابستان سال جاری برگزار شد.

 

 


٠٩:٤٦ - دوشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٣    /    عدد : ٣٨٧٩٣١    /    تعداد نمایش : ٩٠٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم می باشد