چاپ        ارسال به دوست

آیت‌الله حسینی بوشهری در مراسم اختتامیه جشنواره نماز:

ائمه جماعت فقط به خواندن نماز در مساجد اکتفا نکنند/ ضرورت تبدیل مساجد به پایگاه‌های فرهنگی

به گزارش روابط عمومی نهاد رهبری دانشگاه قم، آیت‌الله سید‌هاشم حسینی‌بوشهری در مراسم اختتامیه جشنواره شعر، خاطره و دلنوشته نماز و تجلیل از فعالان عرصه فریضه الهی نماز که در سالن همایش‌های شهرداری برگزار شد گفت: امام جماعت مسجد نباید به خواندن نماز بسنده کند بلکه باید مسجد را تبدیل به پایگاهی برای فعالیت‌های فرهنگی کند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تاکید کرد: باید برنامه‌های تفریحی در مسجد برگزار شوند تا زمینه جذب نوجوانان فراهم شده و نسل جدید بداند که مسجد با تفریح سالم بیگانه نیست.

حسینی‌بوشهری بیان کرد: کیفیت کار مساجد باید به گونه‌ای باشد که زمینه ارتباط با دانش آموزان را فراهم کند و این امر نیاز به برگزاری دوره‌های آموزشی برای امامان جماعت دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه تبلیغ دانش آموزی از کارهای بسیار مهم کشور است ابراز کرد: تبلیغ دانش آموزی در ایران بسیار موفق است و همواره تشکر و استقبال خانواده‌ها را در پی داشته است.

حسینی‌بوشهری ادامه داد: اگر نماز برای نسل نو جا بیفتد ابزارهای دیجیتالی نمی‌توانند او را درگیر کنند.

وی با اشاره به لزوم عمل به جای سخن در عرصه نماز گفت: باید برای گسترش فرهنگ نماز برنامه‌های عملی بگذاریم و گزارش عملکرد آن برنامه‌ها را در این جشنواره‌ها بدهیم نه اینکه در چنین همایش‌هایی فقط سخن بگوییم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با انتقاد از جلوگیری از ورود کودکان به مساجد ابراز کرد: برخی از هیأت‌های امنا و خادمان مساجد نمی‌گذارند که کودکان وارد مسجد شوند در حالی که این کار اشتباه بزرگی است و ما موظف هستیم فضای مسجد را برای نسل نو دلنشین کنیم.

وی با بیان اینکه پایه‌های دینی نسل جوان را استوار نکردیم اظهار کرد: برخی جوانان تنها به اجبار پدر و مادر نماز می‌خوانند و در صورت آزادی این فریضه را رها می‌کنند. علت این امر این است که ما پایه‌های دینی آنها را استوار نکردیم.

در ادامه مراسم از مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم، امیر سامع معاون خدمات شهری شهرداری قم، محسن میرهادی مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم ، پیام جوادیان مدیرعامل سازمان فضای سبز، وحید وزیری‌راد مدیرعامل سازمان زیباسازی، جواد جوزدانی معاون خدمات شهری منطقه هفت شهرداری قم، مهدی‌هاشمی مدیر اجرایی شهرداری، رضا پوریافر شهردار منطقه سه و مجتبی بستان دبیر اقامه نماز شهرداری قم به عنوان مدیران فعال عرصه نماز تجلیل شد.

همچنین در این مراسم محمدحسین ملکیان از اصفهان، پیمان طالبی از تهران و میثم داوودی از قم به عنوان نفرات برتر بخش شعر مورد تجلیل قرار گرفتند.

در بخش خاطره پیمان ظهرابی، محسن فیضی زاده و خانم مهران‌فر حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

پویا اغرایی از خوزستان، الهام سنجابی از کرمانشاه و محمدحسین موسوی نیز در بخش دلنوشته مورد تقدیر قرار گرفتند.

در ادامه از غلامرضا رضاییان به پاس همکاری افتخاری با ستاد اقامه نماز استان قم، اسدالله جعفری مسئول هیأت خادم الحسین با محوریت نماز و رضا فخاران مدیرعامل نمونه یک کارخانه به دلیل برگزاری نماز جماعت در کارخانه تجلیل شد.

در پایان نیز از خانم‌ها بهشتی، بهرامی،  گرجی و اشعری به پاس فعالیت در طرح نماز و نوروز تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است مسؤول روابط عمومی نهاد رهبری دانشگاه قم به عنوان نماینده این نهاد در این مراسم حضور یافت.


١١:٤٥ - پنج شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٥    /    عدد : ٤٩٢٦١٥    /    تعداد نمایش : ٦١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم می باشد