چاپ        ارسال به دوست

مسؤول نهاد رهبری دانشگاه قم:

فهم اینکه میهمان خداوند هستیم دنیا و آخرت ما را تضمین می‌کند

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم در مسجد الغدیر این دانشگاه گفت: در ماه پربرکت رمضان، میهمان خداوند متعال هستیم و فهم همین نکته می‌تواند دنیا و آخرت ما را تضمین می‌کند.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم، حجةالاسلام پوررضا در جمع دانشگاهیان این دانشگاه به بیان فضایل ماه مبارک رمضان پرداخت و تأکید کرد: می‌بایست برای این ماه عزیز احترام خاصی قائل شد، حتی در بیان نام این ماه نباید به ذکر "رمضان" بسنده کرد.

وی با اشاره به خطبه‌ی شعبانیه حضرت رسول اکرم(ص) افزود: باید توجه داشت که ماه خداوند به سمت ما می‌آید، زمانی که ما به دنبال یک خیری می‌رویم امکان دارد که در کسب آن دچار کاستی‌هایی شویم، اما زمانی که آن خیر خودش به سمت ما می‌آید به صورت کامل در اختیار ما قرار می‌گیرد، از این رو در روز حساب نیز به نحوی دیگر از ما سؤال خواهد شد.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم در ادامه‌ی تشریح خطبه‌ی شعبانیه‌ی پیامبر اکرم(ص) خاطر نشان کرد: ماه مبارک رمضان نزد خداوند بالاترین ماه‌هاست؛ روز، شب و ساعات آن نیز افضل روز و شب و ساعت‌ها است. پس باید از تمام لحظات آن نهایت بهره را برد.

وی گفت: ما در این ماه پربرکت، میهمان خداوند متعال هستیم و فهم همین نکته می‌تواند دنیا و آخرت ما را تضمین کند، چرا که باید بدانیم علاوه بر خودمان، ائمه اطهار(علیهم السلام) به ویژه حضرت ولیعصر(عج) نیز حضور دارند و با این دعوت تاج کرامت بر سر ما گذاشته‌اند.

حجةالاسلام اسماعیل پوررضا اظهار داشت: نفس‌ها در این ماه پربرکت، تسبیح است و عمل‌ها مقبول خواهد بود و به تبع آن اعمال اگر از آفت بزرگ یعنی ریا دور باشد می‌توان گفت موفقیت بزرگ به دست آمده است.

 

وی افزود: بانیت پاک از خداوند بخواهیم که توفیق روزه‌داری و تلاوت قرآن کریم را به همه بدهد که اگر با روزه‌داری به اضطرار و اشک برسیم می‌توان گفت که به همه آنچه که باید رسیده‌ایم.


١٥:١٣ - دوشنبه ٨ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٣٣٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٣٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم می باشد